Wręczenie sztandaru WSZOZ TWP w Łomży

Od wczoraj, 20 czerwca, Wyższa Szkoła Zawodowa Ochrony Zdrowia może szczycić się własnym sztandarem. Na chorągiew poświęconą przez ks. bp Tadeusza Bronakowskiego pierwsze ślubowanie złożyli studenci WSZOZ Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Łomży.

Towarzystwo Wiedzy Powszechnej istnieje już 65 lat. Od dawna obecne jest także w Łomży, choć dopiero od 15 lat jako samodzielny oddział kierowany przez profesora Witolda Wincenciaka.

– Jestem bardzo zadowolony z tej uroczystości, albowiem dopisali goście, była młodzież, byli studenci, była piękna oprawa artystyczna, piękne wystąpienia merytoryczne. Chciałbym jeszcze raz z tej okazji bardzo serdecznie i gorąco podziękować księdzu biskupowi Tadeuszowi Bronakowskiemu za piękną homilię, jaką wygłosił w trakcie poświęcenia i w trakcie całej celebracji związanej z oprawą, jaka miała miejsce w kościele – mówił rektor Wincenciak.

Po uroczystości w małym kościółku przy placu Jana Pawła II zebrani przeszli do sali Centrum Kultury przy szkołach katolickich, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. W jej trakcie pamiątkowymi odznaczeniami uhonorowane zostały osoby, które zasłużyły się dla rozwoju łomżyńskiego oddziału TWP. Wśród nich byli m.in. dwaj byli prezydenci Łomży Jerzy Brzeziński i Mieczysław Czerniawski.

– Ja bardzo się cieszę, że ten oddział od piętnastu lat istnieje samodzielnie. Sam profil działalności TWP jest oczywiście bardzo szeroki. Ja pamiętam TWP sprzed wielu lat, gdzie zajmowano się tylko wiedzą powszechną. Dziś nasz oddział TWP słynie z tego, że stał się również uczelnią wyższą i to w ochronie zdrowia – podkreślał Mieczysław Czerniawski. – Poza tym zaistniało Przedszkole „Pinokio”, za które tyle mi się oberwało od niektórych radnych, ale dzisiaj ponad 100 maluchów już jest w tym przedszkolu i powstał również oddział żłobkowy. Myślę, że ta krytyka, która mnie spotkała… to przedszkole, ta idea sama się obroniła – dodał były prezydent Łomży.

Galeria zdjęć

źródło: mylomza.pl